?

Log in

No account? Create an account
Червоногород

ternopillya


Невідома Тернопільщина. Замки Тернопілля


Previous Entry Share Next Entry
Стрілківці
andy_travelua wrote in ternopillya
Стрілківці – наступне село після Пищатинців, якщо їхати х Борщова до Заліщиків. Вперше село згадується у 1409 році. У ХІХ столітті разом із Висічкою та сусідніми селами було частиною маєтків Чарковських. Сьогодні в селі проживає близько 1 тис. мешканців. Неподалік від села знаходиться гіпсова печера Озерна (або «Голубі озера») з довжиною ходів у 120 км, що входить до десятки найбільших печер світу.

В центрі села при дорозі стоять руїни костелу кінця ХІХ століття. Неоготичному костелу у Стрілківцях повезло менше, ніж його сусіду з Пищатинців. Тут ніхто не вставляє пластикові вікна і не збирається правити службу. Надій на порятунок пам’ятки, на жаль, немає…
 
Неоготичний портал:
 


  • 1
бачу Ви багато по костелах подорожуєте. Впринципі я також цим більше цікавлюся. Може бачили мій каталог костелів - http://zabytkigalicji.blox.ua/html. А щодо Борщівщини в мене є список костелів і каплиць - можу поділитись...

Так, я бачив, гарний сайт! Костели цікаві мені, бо для мене це щось н еземне. В нас на схождді їх просто немає.
Список костелів Борщівщини - маєте на увазі ті, яких немає в місцевому реєстрі? Там, нібито, всі є.

Всі разом - і пам'ятки нац. значення і місцевого і ті що не внесені в реєстри (вкл. каплички цвинтарні) - в мене всього нараховується 39...хоч зрозуміло що можливо це не повний список.

А мені чомусь здається, що всі каплички, в т.ч. цвинтарні в місцевий реєстр по Борщівщині заненеси? А які, наприклад, не занесені?

  • 1