Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote in ternopillya,
Андрій Бондаренко
andy_travelua
ternopillya

Трибухівці

Трибухівці (з 1964 по 1991 - Дружба) - велике село (4,2 тис мешканців) на виїзді з Бучача в бік Чорткова. Відомо з XVI століття, а у 1672 році згадано у щоденнику відомого мандрівника Ульріха фон Вердума. У першій половині ХІХ століття власниками Трибухівців була вірменська родина Кржистофовичів. В кінці століття село перейшло Корнелію Городиському гербу Корчак, а після його смерті - сину Францішку. Городиські мали у Трибухівцях еклектичній палац, який не дожив до наших днів.


Відомо, що римо-католицька парафія в Трибухівцях існувала у 1761 році та належала до Устенського (Галицького) деканату. У 1763 році закінчили будівництво парафіального костелу, який 14 серпня освятив під титулом Успіння Пресвятої Діви Марії архієпископ Вацлав Сераковський. Новий храм споруджували протягом 1904 - 1923 років, а в 1933 році тут розмістили парафію Бучацького деканату. Закритий після Другої світової війни храм у 1993 році повернули римо-католицький громаді. Костел відремонтовано та переосвячено на честь Матері Божої Неустанної Допомоги.
IMG_0993

Крім костела, в селі є симпатична мурована церква Св. Параскеви (1847 рік) та дерев'яна церква Благовіщення Пресвятої Богородиці (XVI - XVII ст.)
Tags: Бучацький р-н, Трибухівці, костели
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 2 comments