?

Log in

No account? Create an account
Червоногород

ternopillya


Невідома Тернопільщина. Замки Тернопілля


Previous Entry Share Next Entry
Шидлівці
andy_travelua wrote in ternopillya
Шидлівці розташовані в декількох кілометрах на схід від Сидорова на обох берегах Збруча. Збруч, власне, розділяє Шидлівці тернопільські і Шидлівці хмельницькі. Тільки от мосту між ними немає, тільки стара кладка. Але яка-то кладка! Отже, якщо ви вже приїхали у Сидорів дивитися замок-корабель і величний костел Калиновських, завітайте і до Шидлівців. І не лише заради кладки. В Шидлівцях є гарний млин австрійських часів під черепичним дахом, а також маленький, але симпатичний костелік. Як то і водиться, всі цікаві речі розташовані в тернопільських Шидлівцях.


Шидлівці вперше згадуються у 1420 році. Так здається, що до самого ХХ століття село не мало власного храму, отже місцеві римо-католики відвідували домініканський костел в Сидорові. Лише у 1935 році в Шидлівцях спорудили філіальну каплицю, яку освятили під титулом Благовіщення Пресвятої Діви Марії. Совіти, звичайно, храм відібрали, а повернули його віруючим вже за часів Незалежності - у 1992 році. В наші дні костел обслуговують отці-бернардини з Гусятина.


Місцева греко-католицька церква, як і костел, не входить до реєстру ні національних, ні місцевих пам'яток. Цікавий храм, передусім, іконописом на фасаді.


Млин у Шидлівцях - пам'ятка, заради якої варто заїхати до села.
IMG_1996

IMG_1995

Збручанські краєвиди прекрасні!  • 1
(Deleted comment)
Дякую!
Ні, з інших ракурсів немає. Тільки з інших населених пунктів :)

як шкода що від Києва ця вся краса відносно далеко)

Але вдвічі ближче ніж з Дніпропетровська, звідки я туди їздив.

  • 1