Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote in ternopillya,
Андрій Бондаренко
andy_travelua
ternopillya

Городниця

Городниця - село в Гусятинському районі на березі річки Гнила по дорозі з Гусятина до Скалата. Відоме поселення з першої половини XVII століття. Поблизу Городниці височіє гора Бохит, де у 1848 році знайшли кам'яного язичницького ідола "Святовида", відомого ще, як "Збручанський ідол". Бохит і зараз є популярним місцем паломництва прихильників традиційних язичеських вірувань, незважаючи на недобру, як кажуть місцеві мешканці, енергетику цього місця.

Але Городниця мені більше запам'яталася не ідолами і не архітектурними пам'ятками. Тут я чи не вперше стикнувся з речами, які я до цього собі не міг навіть уявити. Був кінець травня, якраз цього вечора в школах проходили випускні вечори. Поруч з костелом якраз знаходилася школа, де випускники разом з батьками відзначали закінчення шкільних років. Так он, з вікон школи, де проходив випускний бал, на всю вулицю горланила "Бутырка". Пісня була якраз в тему:
Аттестат в крови, по бокам конвой,
А меня везут под сирены вой...От така вона буває, націонал-патріотична Тернопільщина. Подібні речі мені ще неодноразово доводилося чути і в Заліщиках, і в Чорткові.
Ну а тепер, трохи про місцеві пам'ятки. Тут їх небагато. Є непоказовий костел ХІХ ст. (див. перше фото):


Є церква Св. Трійці у бароковому стилі, 1772 рік:


В Городниці народився український письменник і громадський діяч Денис Лук'янович (1873 - 1956) - автор роману-трилогії "Під Медоборами", учень і послідовник Івана Франка.
Tags: Городниця, Гусятинський р-н, костели, церкви
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 3 comments