Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote in ternopillya,
Андрій Бондаренко
andy_travelua
ternopillya

Іванівка

Навіть при тому, що у 50-ті роки минулого століття комуністичні окупанти знищили у Підволочиському районі 38 костелів, їх кількість тут і сьогодні сягає двох десятків. Серед них є діючи, хоча більшість, все ж таки, стоять в руїнах. Один з таких храмів – закинутий костел Св. Станіслава в Іванівці.

Попав я сюди випадково зі Скалату. Чомусь мене понесло у бік Сатанова, але сільськими дорогами. При виїзді з Скалата мене зупинила жіночка і попросила підкинути її до Іванівки. Я завжди із задоволенням підводу людей і не беру за це грошей. Та жіноча мені і розповіла про костел в Іванівці. Дорога до села – жахлива. Ми їхати навпростець польовими дорогами.

На початку ХХ ст. село Іванівка належало до римо-католицької парафії в сусідньому селі Качанівка, але не мало власного храму. Про необхідність зведення нового костелу та утворення самостійної парафії в Іванівці заговорили у 1906 році. Зведення храму розпочалося у 1913 році після отримання ділянки під будівництво. Вже наступного року новозбудований костел освятили під титулом Св. Станіслава Біскупа і Мученика.


В інтер’єрі був дерев’яний вівтар із зображенням Св. Станіслава і Матері Божої.


У польський період костел відігравав роль філіального храму по підношенню до костелу в Качанівці. У 1936 році громада отримала землю для будівництва плебанії і господарських будівель. Але через початок Другої світової війни та прихід совітів пани щодо створення окремої парафії так і не були реалізовані. В радянський час костел закрили і він поступово руйнувався. Зараз храм – це суцільна руїна, на залишках даху якої росте береза.


У 1911 році коштом Текли Воловської на майбутньому костельному подвір’ї спорудили фігуру Божої Матері.
Tags: Іванівка, Підволочиський р-н, костели
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 9 comments