Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote in ternopillya,
Андрій Бондаренко
andy_travelua
ternopillya

Климківці

Маленьке село Климківці (менше 300 мешканців) в ходить до Скориківської сільської ради і розташовано в 3 кілометрах на захід від Скориків. Відоме село з 1661 року. На західній околиці Климківців збереглися руїни костелу Св. Франциска Боргаша та церква Пр. Богородиці.

Наприкінці ХІХ ст. Климківці належали до римо-католицької парафії в сусідньому селі Медин. У 1894 році тут було засновано школу, а у 1896 році власник села Францишек Боргаш Черняковський збудував костел, який 10 жовтня того ж року було освячено на честь духовного патрона фундатора храму Франциска Боргаша.
Богослужіння у костелі відбувалися кожної третьої неділі місяця. У пресвітерії була виконана з чорного мармуру дошка з написом: "Цю каплицю збудував власним коштом Францішек Черняковський, власник маєтку в Климківцях в 1896 році". В крипті костелу заходилися поховання родини Черняковських, де 21 квітня 1907 року було поховано фундатора храму.


В інтер’єрі був один дерев’яний вівтар з образом Св. Франциска Боргаша. Первісно костел мав три дзвони, які було реквізовано в часи Першої світової війни. У 1922 році вдова Францішека Черняковського відновила три дзвони і звела кам’яну дзвіницю.


Після Другої світової війни костел закрили, а навколо нього розбудували колгосп. В костелі ж розмістили один з колгоспних складів. Після того, як обвалився дах, приміщення перестали використовувати.


В середині – як в джунглях:
1M7sx.jpg

Крипта Черняковських:


Пресвітеріум костелу:


Напроти костелу стоїть церква Введення у Храм Пресвятої Богородиці, вимурувана з каменю у 1910 році. Належить греко-католицькій громаді.
vNEK2.jpg
Tags: Климківці, Підволочиський р-н, костели, церкви
Subscribe

 • Нагоряни

  Нагоряни - маленьке село в Заліщицькому районі Тернопілля, розташоване над урвищем Джуринського каньойну. В селі розташована пам'ятка…

 • Заліщики

  Красень Дністер в’ється змійкою між Буковиною і Тернопіллям, створюючи між ними природній кордон. В одному місці він вигинається майже на…

 • Червоногруд

  Містичне місто, яке не сплутаєш з жодним іншим… Місце, в яке закохуєшся з першого погляду назавжди… Місце, в яке тягне постійно,…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 7 comments