?

Log in

No account? Create an account
Червоногород

ternopillya


Невідома Тернопільщина. Замки Тернопілля


Previous Entry Share Flag Next Entry
Золотий Потік
old_in_photos wrote in ternopillya


Замок заснований Стефаном Потоцьким на початку XVІІ ст. В ньому воєвода Брацлавський зробив головну резиденцію роду Потоцьких. Навколо фортеці були земляні вали. Сьогодні твердиня збереглася у відносно непоганому стані. В плані фортеця квадратна, має башти з триярусними стрільницями, а посередині двору знаходиться палац, виконаний у ренесансному стилі.


В 1676 р. турки спалюють замок. Однак Потоцькі його відбудовують. З середини XVIII ст. замок змінює кілька власників і врешті-решт до приходу радянської влади у 1939 р. останніми власниками твердині був рід Гнєвощів. Після війни тут розташовувалися різні державні установи. Кажуть, що ще 40 років тому замковий палац був у досить непоганому стані. Сьогодні від нього залишилися тільки стіни.
Ось ще пару фотографій

  P.S.: фотографії власні. Текст взято з дозволу звідси
  • 1
Хотел узнать - а почему вы не бросаете в сообщение больше фото? Я вот прошёл по ссылке на альбом в пикасе и нашёл там вдвое больше всякого интересного. Так и с другими вашими сообщениями часто бывает - по ссылкам находишь ещё много чего занятного.

Золотой Поток сейчас потихоньку реставрируют/ремонтируют и чистят, потому детали особенно важны :) Например, на одном из фото увидел, что разобрали пристройку, прилепленную к наружной стене замка, порадовался этому :)

Я не знал сколько можно выставлять фото в даной группе, потому что в некоторых сообществах есть ограничения на количество выставляемых фотографий. По этому я выставил только пару штук. В следующий раз я буду давать ссылку (если ето разрешается) на свой ЖЖ, где можно посмотреть больше.

Тут обмежень на кількість фотографій нема, так що без проблем можна виставляти довільну кількість.

  • 1