?

Log in

No account? Create an account
Червоногород

ternopillya


Невідома Тернопільщина. Замки Тернопілля


Previous Entry Share Flag Next Entry
Гермаківка
andy_travelua wrote in ternopillya
Гермаківка – більше для любителів природи, ніж старовини. Відоме з 1641 року, село знамените, передусім, одним з найвідоміших дендропарків на Тернопіллі. Початок йому поклав ще за австрійських часів власник маєтку в Гермаківці граф Блюхер де Вальштадт. З різних кінців світу він завіз у подільське село більше 330 видів дерев і чагарників. На площі 56 га проростають представники з Сибіру, Африки, Індії. Особливо цінні – ясен білоцвітий, модрина польська, сосна кедрова європейська, сосна Станкевича, дуб австрійський, жостір фарбувальний, верба туполиста, клокичка периста, бузок східнокарпатський, тис ягідний, що занесені до Червоної книги України.


Дендропарк на місці старого маєтку заклав у 1956 році заслужений лісівник України М.Дейнека. Незважаючи на свою занедбаність, сьогодні він має статус дендрологічного парку загальнодержавного значення. Розташований парк на північно-західній околиці села в урочищі «Дача Романського».
zUk1I.jpg

Пам’ятник М.Дейнеці у дендропарку:


В цьому ж урочищі розташована ще одна місцева природна пам’ятка – Гермаківський скельний дуб діаметром 80 см, що має він понад 150 років. В урочищі «Муравинець» є карстова печера «Двох озер» 54 метри довжиною.
Вхід до дендропарку:


В центрі села височіє те, що залишилося від римо-католицького костелу 1907 року побудови. Його руїни приваблювали, насамперед, грубою фактурою стін. У 2009 році поруйноване приміщення колишнього костелу, де за радянських часів розміщувався колгоспний склад, передали греко-католицькій громадян села, яка здійснила його «реставрацію». Коли дивишся на золотий цибулястий купол, то складається враження, що храм привласнили собі не греко-католики, а УПЦ МП.
Неподалік на пустирі – видніється великий православний храм Успіння Пресвятої Богородиці (1815, за іншими даними – 1758 рік) із дерев’яною дзвіницею поруч. Церква виділяється двома високими баштами та масивним куполом, який до реставрації нагадував купол обсерваторії.


Поблизу Гермаківки по дорозі на Залісся і Збручанське зберігся Траянів вал.

Ще пару фото дендропарку (бережіть очі:)):

  • 1
от чого москалі завжди все портять

неуважно читав :) це - не москалі, це - греко-католики!

ггг, точно ..... встиг прочитати останню строчку.

вже краще хоч така "реставрація" костьолу, ніж безгоспний статус і безповоротна руйнація.

спірний вопрос.
іноді "мальовничі руїни" виглядають набагато приваблівіше за "залатые купола"

...але мальовничі "мальовничі руїни" не законсервуєш, а отже й від них з часом нічого не залишиться.

купол і дах колись поміняють, коли будуть багатші. знаю трохи цю тему, там громада робить все як дешевше, от знайшли сільських хлопів які склепають той купол за недорого, хтось десь знайшов синю фарбу, а так би просто згодом і руїн не лишилось, як від більшості таких споруд.

найчастіше в костьолах колгоспи розміщували склади ядохімікатів і міндобрив, велика вдача, коли там розміщувалась якась культурна організація, наприклад клуб, бо тоді хоч всю оздобу знищували, але дозволялось ремонтувати саму споруду. селяни часто відказувались робити в костьолі клуб, бо це гріх там танцювати, і тим підписували споруді смертний вирок.

в монастирях і палацах чомусь заклади типу психлікарні, туб диспансера, шкір-вен диспансера або воєнного шпиталю чи училища, і страждали вони більше.

багато фільварків з палацами і особняками та парками просто тупо руйнували при побудові колгоспів, з ідеологічних міркувань.

а в Балтії цілком протилежна картина, там старались не чіпати зовсім, тепер відреставрували ті мизи і парки та розмістили там готелі, ресторани і спа.
купа туристів і купа грошей.

дай Боже, щоб колись стали багатшими...

і ще отой синій дашок на костелі... благими намірами...

синій дашок + золотий купол = тіпа український прапор :)

Костел конечно испаганили. Но православная церковь бывает еще хуже переделывает католические и лютеранские церкви.

Ось справа рук православних на Тернопіллі:

це така невдала пластична операція

  • 1