Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote in ternopillya,
Андрій Бондаренко
andy_travelua
ternopillya

Нивра

Нивра розташована в 3 кілометрах на північний схід від Гермаківки у бік Скали-Подільської на березі маленької однойменної річки, що поруч з селом впадає в Збруч. Перша згадка про поселення – 1498 рік. Село цікаве: тут є Михайлівська церква (1871), маленький водоспад, Ниврянське джерело питної води, невелика гідроелектростанція поблизу села. Але катаючись Тернопільщиною, я полюю конкретно на костели. Тому сьогодні – про костел в Ниврі, що знаходиться в самому центрі села біля автобусної зупинки.


А костел, до речі, дуже симпатичний. Реєстр місцевих пам’яток датує його 1910 роком. Він добре збережений відносно більшості римо-католицьких храмів регіону, та служба в ньому, нажаль, не правиться.


Видно, що декілька років тому тут був склад всілякого непотребу. А сьогодні костел зовсім пустує…


Почесним громадянином села є Андре́а Андерман – італійський телепродюсер і режисер. З Ниври походять його баньки, а сам режисер завітав до села у 2002 році, коли привозив в Україну свій проект «Травіата в Парижі». В селі й досі живе приказка: «Підемо до Андермана, вип’ємо стопку горілки». Не дивно, адже батько Андреа володів горілчаним заводом, що йменувався на честь його роду – «Андерман».

Tags: Борщівський р-н, Нивра, костели
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 4 comments