?

Log in

No account? Create an account
Червоногород

ternopillya


Невідома Тернопільщина. Замки Тернопілля


Previous Entry Share Next Entry
Бурдяківці
andy_travelua wrote in ternopillya
Бурдяківці (Борщівський р-н) – перше село по дорозі зі Скали до Чорткова з населенням трохи більше 1 тис. мешканців. Назва походіть від маленької річки Бурди, що протікає скрізь село в впадає у Збруч. Перша писемна згадка про поселення відноситься до XV століття, а упродовж ХІХ століття Бурдяківцями, як і сусідньою Скалою, володіли Голуховські.
У радянський час поро Бурдяківці згадувати не любили. Не дивно, адже тут знаходився секретний об’єкт: підземна пускова установка міжконтинентальних ракет стратегічного призначення. Установку ліквідували після того, як на початку 90-х перший Президент України подарував сусідній державі нашу ядерну зброю.
Vvu3m.jpg001.jpg

Найцікавіше в селі – невеличкий костел Різдва Діви Марії. Реєстр місцевих пам’яток датує храм 1871 роком. Напевне, помилково: на вигляд – це 20-30 роки ХХ століття. Костел хоч знаходиться на протилежному від траси кінці села, та його червоний шпиль видно ще з дороги. А найкращий вид на нього та на село відкривається з протилежного берегу ставка.


Інтер’єр храму:


Поруч з костелом – греко-католицька церква Св. Дмитра (1896 р.):


В селі багато хрестів: на честь скасування панщини (1848 р.), на честь відновлення греко-католицької віри. Є два пам’ятники Тарасові Шевченку, полеглий у Другій світовій війні, насипані символічні могили Січовим Стрільцям та воїнам УПА. Є музей, присвячений художникові Леопольду Левицькому.
Ізбушка на кур'їх ніжках:


Невідомі руїни неподалік костелу:


  • 1
Симпатичний костелик:)

Костел класний. Зовні здається меншим, ніж всередині.

Вже й по роботі...

В частині, яка була на місті ракетної частини, в Бурдяківському лісі, я колись служив. А в Бурдяківці бігав за самогонкою))).
Сижу, ностальгую. Спасибі за зіпсований робочий настрій)))))

Re: Вже й по роботі...

Прошу! А чому зіпсований! Я ж Вас у дитинство повернув! :)))

Re: Вже й по роботі...

Зіпсований був лише робочий настрій. Неробочий дуже, навіть, покращився))))

Re: Вже й по роботі...

Робочій - то єрунда! У п'ятницю його і не повинно бути! :)

  • 1